چگونه دامنه خود را به صورت آنلاین ثبت کنیم ؟

شما می توانید دامنه های خود را در هر لحظه از شبانه روز، بدون نیاز به تماس با رجیران به صورت آنلاین ثبت کنید ، برای این کار شما باید وارد کنترل پنل کاربری خود (پورتال کاربران رجیران) شوید و بر روی منوی "دامنه" و سپس بر روی گزینه "ثبت دامنه جدید" کلیک کنید .


در صفحه جدید باز شده همانند شکل زیر در محلی که با عدد 1 نشان داده شده است نام دامنه را بدون پسوند وارد کنید، سپس از منوی کرکره ای که با شماره 2 نشان داده شده است پسوند دامنه را انتخاب  کنید و روی " چک کردن موجود بودن دامنه " کلیک کنید تا امکان و یا عدم امکان ثبت دامنه شما بررسی شود .

 

در این جدول وضعیت دامنه با پسوند مورد نظر بررسی شده و نتیجه به شما نمایش داده میشود .

در فیلد "نام دامنه" دامنه درخواستی شما با پسوندهای قابل ثبت نمایش داده شده اند .

در فیلد "وضعیت" امکان ثبت یا عدم امکان ثبت دامنه ها نمایش داده شده است و می توانید با تیک زدن دامنه قابل ثبت، دامنه های مورد نظر خود را انتخاب کنید.

در فیلد "اطلاعات ببیشتر" می توانید مدت اعتبار دامنه های خود را انتخاب کنید .

بعد از انجام مراحل بالا "افزودن به سبد خرید" را انتخاب کنید .

در صفحه جدید گزینه ای وجود دارد با عنوان " [هاستینگ ندارید! برای افزودن کلیک کنید]" که می توانید با کلیک بر روی آن اقدام به سفارش فضای وب نمایید. لازم به ذکر است در صورت نداشتن فضای وب، شما تنها نام سایت خود را ثبت می کنید و دامنه شما بدون استفاده میباشد.

در این مرحله در صورت نیاز می توانید Name Server را خودتان را وارد کنید، در غیر اینصورت و برای خرید فضای وب از رجیران نام سرورها را تغییر ندهید، همچنین باید تیک "ایجاد NameServer (رایگان!)" را بزنید.

 

 

نکته: اگر دامنه ای با پسوند ir انتخاب کرده اید قسمتی با عنوان "ایمیل یا شناسه شما در ایرنیک"  وجود دارد که میبایست شناسه خود در ایرنیک را وارد نمایید.
برای ساخت شناسه در ایرنیک به لینک زیر مراجعه نمایید و برای خود یک شناسه بسازید. در هنگام ساخت شناسه حتما در قسمت دسترسی تیک "آزاد برای نمایندگان" را بزنید.

https://www.nic.ir/Create_New_Handle

هم اکنون سفارش شما تکمیل شده و شما به صفحه لیست سرویس های ثبت شده توسط شما هدایت میشوید، در صورتی که تمایل به ثبت سفارش جدید دارید بر روی شروع دوباره و در غیر این صورت بر روی ارسال سفارش کلیک کنید .

در این مرحله باید مشخصات مالک دامنه ثبت شود ، در صورتیکه میخواهید دامین با مشخصات موجود شما ثبت شود گزینه "استفاده از تماس پیش فرض ..." و در صورت نیاز به ثبت دامنه با مشخصات جدید، آن را تغییر دهید.

در قسمت اطلاعات ثبت دامنه اطلاعات درخواست شده را به صورت لاتین تکمیل کنید سپس ثبت سفارش را کلیک کنید تا به صفحه پرداخت هدایت شوید .

 

 

 

 

 

آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

 پرینت این مقاله

در همین زمینه

افزودن وجه به اعتبار حساب کاربری

با افزودن وجه به حساب کاربری خود می توانید صورتحساب های خود را بدون نیاز به پرداخت های بانکی به...

راهنمای پرداخت اینترنتی

برای پرداخت هزینه بصورت آنلاین ابتدا باید سرویس مورد نظر را سفارش دهید، پس از تکمیل سفارش شما...

انتقال مالکیت سرویس و دامنه بین کاربران پورتال رجیران

انتقال مالکیت سرویسها و دامنه‌ها در پورتال رجیران بصورت کامل مهیا شده است. بدین معنی که کاربران...

مشاهده سرویس ها و مشخصات آن

برای مشاهده سرویس های خود، پس از ورود به پورتال کاربران روی منوی "سرویس ها" و سپس روی گزینه...

مشاهده صورتحساب ها

برای مشاهده صورتحساب های خود، پس از ورود به پورتال کاربران روی منوی "مالی" و سپس روی گزینه...