هاست رجیران

Tel: 98 (21) 222 51000

مرکز آموزش

چگونه دامنه خود را به صورت آنلاین ثبت کنیم ؟

شما می توانید دامنه های خود را در هر لحظه از شبانه روز، بدون نیاز به تماس با رجیران به صورت آنلاین ثبت کنید ، برای این کار شما باید وارد کنترل پنل کاربری خود (پورتال کاربران رجیران) شوید و بر روی لینک سفارش کلیک کنید .

سپس با کلیک بر روی دسته بندیها "فقط سفارش ثبت دامنه" راا انتخاب نمایید تا صفحه جدید باز شود.

در صفحه جدید باز شده همانند شکل زیر در محلی که با عدد 1 نشان داده شده است نام دامنه را بدون پسوند وارد کنید، سپس از منوی کرکره ای که با شماره 2 نشان داده شده است پسوند دامنه را انتخاب  کنید و روی " چک کردن موجود بودن دامنه " کلیک کنید تا امکان و یا عدم امکان ثبت دامنه شما بررسی شود .

در این جدول وضعیت دامنه با پسوند مورد نظر بررسی شده و نتیجه به شما نمایش داده میشود .

در فیلد "نام دامنه" دامنه درخواستی شما با پسوندهای قابل ثبت نمایش داده شده اند .

در فیلد "وضعیت" امکان ثبت یا عدم امکان ثبت دامنه ها نمایش داده شده است و می توانید با تیک زدن دامنه قابل ثبت، دامنه های مورد نظر خود را انتخاب کنید.

در فیلد "اطلاعات ببیشتر" می توانید مدت اعتبار دامنه های خود را انتخاب کنید .

بعد از انجام مراحل بالا "افزودن به سبد خرید" را انتخاب کنید .

در صفحه جدید گزینه ای وجود دارد با عنوان " [هاستینگ ندارید! برای افزودن کلیک کنید] " که می توانید با کلیک بر روی آن اقدام به سفارش فضای وب نمایید. لازم به ذکر است در صورت نداشتن فضای وب، شما تنها نام سایت خود را ثبت می کنید و دامنه شما بدون استفاده میباشد.

در این مرحله در صورت نیاز می توانید Name Server را خودتان را وارد کنید، در غیر اینصورت و برای خرید فضای وب از رجیران نام سرورها را تغییر ندهید، همچنین باید تیک "ایجاد NameServer (رایگان!)" را بزنید.


نکته: اگر دامنه ای با پسوند ir انتخاب کرده اید قسمتی با عنوان "ایمیل یا شناسه شما در ایرنیک"  وجود دارد که در آن شناسه رجیران " pa61-irnic " وجود دارد، در صورتیکه در ایرنیک پنلی دارید شناسه آن را وارد کنید در غیر اینصورت آنرا تغییر ندهید.


هم اکنون سفارش شما تکمیل شده و شما به صفحه لیست سرویس های ثبت شده توسط شما هدایت میشوید، در صورتی که تمایل به ثبت سفارش جدید دارید بر روی شروع دوباره و در غیر این صورت بر روی ارسال سفارش کلیک کنید .

در این مرحله باید مشخصات مالک دامنه ثبت شود ، در صورتی میخواهید دامین با مشخصات موجود شما ثبت شود گزینه "استفاده از تماس پیش فرض ..." و در صورت نیاز به ثبت دامنه با مشخصات جدید، آن را تغییر دهید.

در قسمت اطلاعات ثبت دامنه اطلاعات درخواست شده را به صورت لاتین تکمیل کنید سپس ثبت سفارش را کلیک کنید تا به صفحه پرداخت هدایت شوید .

 

 

 

 آیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها

پرینت این مقاله پرینت این مقاله


Language:

menu

menu